Umělecké prohlášení

Má tvorba je pro mne způsob vyjádření se. Jelikož jsem již odmalička trpěl sociálními úzkostmi a nebyl schopný řádně komunikovat s ostatními, našel jsem si svůj vlastní způsob, jak vyjádřit sebe sama a svůj pohled na svět. Svým dílem dávám lidem možnost nahlédnout do mého nitra. Do všeho, na co myslím, o čem sním, ale také do mých depresí. Často přemýšlím o svém životě a o smrti. O tom, jestli to, co dělám je ve skutečnosti důležité a jaký to má všechno smysl. To je jakési téma, které spojuje má díla napříč mojí uměleckou kariérou.

Dříve jsem maloval více abstraktně, nyní se snažím kombinovat abstrakci s realismem. Díky tomu se lidé mohou více přiblížit a porozumět mé tvorbě, zatímco já mám možnost více rozvíjet svůj styl. Na druhou stranu nechci, aby má díla byla příliš realistická, protože mám pocit, že tím ztrácí mou osobitost. Ztrácí to něco, čím jsou pro mne jedinečná. Snažím se proto rozrušit realitu něčím abstraktním. Něčím, co je ve mně samém, v mé duši.

U každého díla se snažím o to, aby bylo tak krásné, jak jen může být, protože pro mě má estetika velkou hodnotu. I když se například jedná o velmi temný obraz, musí být pro mne tak či onak krásný. Miluji krásné věci a chci takové tvořit.

Tvořím výhradně olejem na plátno. Než jsem začal malovat olejem, neustále jsem bojoval s akrylem, který schne příliš rychle. Když jsem se poté poprvé setkal s olejovými barvami, zamiloval jsem se do nich, protože jsem viděl, že jsou přesně tím, čím jsem chtěl, aby akryl byl. Dnes používám akrylové barvy pouze jako první vrstvu podkladovou malby, podle které poté maluji další vrstvy olejem.